VALIO istorija

Inovacijos ir lyderystė

VALIO pradžia buvo kukli. Įmonė, kaip pienininkų kooperatyvas, įkurta 1905 metais siekiant palengvinti produkcijos realizavimą. Sparčiau augdama įmonė jau po 5 metų vienijo daugiau nei 150 narių. Pirmoji VALIO laboratorija buvo įkurta 1917 metais siekiant ugdyti sūrių gamybos įgūdžius ir palaikyti augančią pieno produktų vidaus rinką. Kai 1917-aisiais, po Rusijos valdymo metų, Suomija tapo nepriklausoma valstybe, Suomijos pieno ūkininkai iškilo turėdami aiškią viziją sukurti eksportą, kuris padėjo formuoti šalies prekybos politiką. Tuo metu VALIO pradėjo augti kaip pagrindinis pieno gamintojas vidaus rinkoje.

Žymūs tyrimai ir eksporto augimas

Profesiorius A.I. Virtanenas 1945 m. apdovanotas Nobelio chemijos premija už mokslinius tyrimus ir išradimus žemės ūkio ir mitybos chemijos srityje. Jis išrado technologiją, kuri leido pagerinti pieno gamybą ir išlaikyti kuo šviežesnį sviestą. Šis metodas licenzijuotas Švedijoje, Danijoje, Norvegijoje, Nyderlanduose, JK, Airijoje, Islandijoje, Šveicarijoje, JAV ir Kanadoje ir atvėre plačius kelius sviesto eksportui.

Sužinokite daugiau

Pripažintas technologijų lyderis

VALIO pirmoji pasaulyje pagamino pieną be laktozės, turintį tikrą pieno skonį. Laktozė pašalinama ne cheminiu būdu, o naudojant mikrofiltaciją. Unikali ir patentuota technologija licenzijuojama nuo 2003 metų, o produktų be laktozės rasite ne tik Šveicarijoje, Švedijoje, Ispanijoje, Pietų Korėjoje, Belgijoje, Olandijoje, Rusijoje, Norvegijoje, bet ir Lietuvoje.

Produktai be laktozės Lietuvoje

Svarbiausia - kokybė

Dabar VALIO Suomijoje vienija apie 4300 pieno gamintojų. Ūkininkai yra atsidavę savo darbui ir didžiuojasi švariu, aukštos kokybės pienu. VALIO pienas yra vienas švariausių Europoje. Antibiotikų likučiai piene netoleruojame. Suomijos karvės pripažįstamos sveikiausiomis Europos Sąjungoje, todėl, pavyzdžiui, antibiotikų, palyginti su kitomis ES šalimis, vartojame labai mažai.

Sužinokite daugiau

Mėgstami produktai Lietuvoje

Kad jaustumėtės puikiai! Toks mūsų šūkis ir tikslas.

Tad šiandien mes siūlome kokybiškus produktus kiekvienai dienai: jogurtą, sūrį, sviestą, varškės produktus. Dauguma yra be laktozės - tam kad galėtų mėgautis visi šeimos nariai. O gausus sūrių asortimentas leis išsirinkti produktą ir kasdienai, ir šventei.

Sužinokite daugiau